Nokia C5 - vybavení a funkce telefonu

Tak už jsme na stránce s vybavením a funkcemi mé maličkosti (Nokie C5-03). Nebudu to protahovat a rovnou na tebe vysypu to nejdůležitější, co by si měl rozhodně vědět. Nezapomeň, že tu mám také diskusní fórum, čili pokud budeš mít jakýkoliv dotaz, určitě se zeptej.

E-mail

e-mail Tak schválně. Kolikrát se za den přihlašuješ do své elektronické pošty? Zkusím hádat. 2x, 3x, no podle mě to bude víckrát. Pokud teda zrovna nemáš nastavené upozornění příchozí zprávy SMSkou od tvého operátora. Proč o tom píši? Protože se mnou už žádné zbytečné přihlašování do e-mailu. Na příchozí e-mail tě upozorním zvoněním a vibracemi, takže o žádnou důležitou zprávu nepřijdeš. Navíc si bez problému pošleš plnohodnotnou zprávu komukoliv budeš chtít a především kdykoliv. V 21. století přeci nemusíš kvůli každému e-mailu zapínat počítač.

Rychlá volba kontaktu na úvodní obrazovce

První tvoje otázka bude určitě "proč je tu ten obrázek?". A moje první odpověď bude "protože se mi líbí". Pravdou však je, že si můžeš klidně i takový obrázek navolit u svého kontaktu např. tvé nejlepší kámošky. Ovšem hlavní výhodou není obrázek, ale především možnost zvolit si kontakty, které používáš nejčastěji a vložit si je na úvodní obrazovku. girl Ušetří ti to pár kliků, které by si musel/a docílit k tomu, aby si se k němu dostal/a přes adresář v kontaktech. I takové vymoženosti najdeš v Nokii C5-03. tvého operátora. Proč o tom píši? Protože se mnou už žádné zbytečné přihlašování do e-mailu. Na příchozí e-mail tě upozorním zvoněním a vibracemi, takže o žádnou důležitou zprávu nepřijdeš. Navíc si bez problému pošleš plnohodnotnou zprávu komukoliv budeš chtít a především kdykoliv. V 21. století přeci nemusíš kvůli každému e-mailu zapínat počítač.

WiFi - uááh to ještě není všude?

wifi Sama se divím, že není standardním vybavením možnost připojení k internetu přes wifi, ale bohužel tomu tak není. Nicméně já ho samozřejmě podporuji, protože jdu s dobou a nedovedu si představit, že bych se musela připojovat pouze a jenom přes 3G síť, protože většina operátorů omezuje velikost stažených dat na pár stovek MB za měsíc. Každý z nás pak ví, že při stažení několika aplikací je tento limit vyčerpán a rychlost snížena. Přes wifi se však připojíte takřka kdekoliv. Ať už sedíte v restauraci, na nádraží nebo třeba jen u sebe doma.

Youtube.com kdykoli se mi bude chtít

youtube Když už mám možnost připojení k internetu přes wifi, proč se omezovat v možnosti přehrávání videoklipů na nejznámějším serveru youtube.com. V Nokii C5-03 je už od plného začátku předinstalována aplikace Youtube se kterou si můžeš jednoduše spustit video, které se ti bude zrovna hodit. V případě pomalého internetu to však nedoporučuji, protože se ti video bude načítat docela dlouho.

GPS navigace s doživotními aktualizacemi zadarmo

Pokud často cestuješ autem, určitě se ti bude hodit GPS navigace, kterou spustíš pomocí aplikace OVI maps. Najednou se ti z telefonu stane plnohodnotná GPSka, která je samozřejmě doprovázena hlasem. Kdo si pak myslí, že musí sledovat telefon co pár kilometrů, mílí se. Jestli chceš, aby ti do řízení mluvil ženský hlas, navigace není problém. Samozřejmostí je pak mužský hlas, který se hodí především pro ty z vás, kteří nesnáší, když vám do řízení "kecá" ženská. Navigace je v telefonu ve většině případech nahraná, ale doporučuji ti spojit telefon s počítačem a provést aktualizaci. Už jen z toho důvodu, že telefon mohl ležet ve skladě třeba rok, během kterého vznikly 3 opravné aktualizace. Je důležité upozornit na fakt, že v základním balení není stojánek na telefon, který se "přicucne" na přední sklo automobilu. Ač to i u levnější verze Nokie 5230 bylo běžné, tady už je to bráno jako příslušenství vhodné pro dokoupení. A pokud někoho zajímá můj názor, tak bez toho držáku to fakt nejde.

OVI obchod aneb nakupuje i zadarmo

ovi Ten kdo si myslí, že nic není zadarmo pravdu nemá. Teda má, teda nemá, teda má. No to už je jedno. Nicméně na ovi.com najdete spoustu aplikací, her, zvuků a dalších vymožeností zadarmo. Samozřejmě mezi nimi najdete i placené verze. Pokud bych mohla porovnat ovi.com s nekamarádským android marketem, který už podle názvu pochází ze systému Android, je na tom ovi.com docela dost špatně. V porovnání s konkurenčním shopem najdete na ovi.com daleko méně aplikací a celý systém není tak příjemný. Pravdou je zase fakt, že pro běžné uživatele je ovi obchod zcela dostačující. Aplikace se stahují přímo z internetu a jejich samotná instalace je velmi jednoduchá. Pro možnost stahovat je však potřeba registrace, která ti však určitě nezabere spoustu času.

Fotíme s 5Mpixelem

fotoaparát Baví tě fotit a fotíš často? Pak budeš možná ještě častěji, protože fotky z Nokie C5-03 jsou prostě pěkné. Samozřejmě se tu bavím o amatérských fotkách, protože profi s žádným telefonem neuděláš. Každopádně 5.0Mpix už stačí na běžné fotografie úplně bohatě. Přesto bych doporučila fotit pouze za denního světla, protože mi páni výrobci nedodali žádný blesk, se kterým by se dalo posvítit. Je to vlastně omezování těch, kteří chtějí fotit noční krajinu, případně pod stolem spícího kamaráda. Aspoň mě nebudete vytahovat ve večerních hodinách a vyhnete se možností mě někde ztratit nebo zapomenout.